RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Kategoria

e-Deklaracje: e-Deklaracje z programem


System e-Deklaracji podatkowych

Możliwość składania rocznych rozliczeń podatkowych PIT online, przez internet, z zastosowaniem poczty elektronicznej i programu do wypełniania e-PIT-ów, spowodował duże uproszczenie w zakresie rozliczeń z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych z fiskusem. Każda e-deklaracja jest traktowana na równi z deklaracją papierową przez fiskusa, a nawet urzędnicy namawiają podatników do tego, aby skorzystali z systemu e-PIT-ów. Dzięki temu mogą usprawnić swoją pracę, nie muszą wprowadzać ręcznie danych do systemu elektronicznego urzędu skarbowego ani ręcznie sprawdzać wszystkich deklaracji. System e-deklaracji podatkowych można powiedzieć, że stał się prawdziwą rewolucją w zakresie rozliczania obowiązkowego z fiskusem. Jakie były jego początki i jak funkcjonuje obecnie?

Czytaj więcej


PIT elektroniczny - jak, gdzie i kiedy?

Rozliczenie PIT jest twoim obowiązkiem, jeśli w poprzednim roku podatkowym pozyskiwałeś przychody lub dochody opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Nie unikniesz złożenia PIT w polskim urzędzie skarbowym, jeśli masz status polskiego rezydenta podatkowego. Wówczas musisz wybrać odpowiedni druk PIT względem wybranej czy narzuconej ci metody opodatkowania PIT, a następnie go poprawnie wypełnić. Możesz to zrobić z wykorzystaniem druku papierowego lub elektronicznego. Jeśli chcesz wypełnić e-PIT, sprawdź w naszym poradniku, jak, gdzie i kiedy możesz to zrobić. E-deklaracje PIT przez internet oszczędzają twój cenny czas, a korzystanie z kreatorów służących do ich uzupełnienia jest banalnie proste. Dla kogo właściwie są przeznaczone e-deklaracje przez internet? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej


Opcja e-Deklaracji, czyli wygodny PIT roczny

Od momentu, kiedy fiskus zrezygnował z obowiązkowego umieszczania na deklaracjach PIT przez internet podpisu elektronicznego z ważnym certyfikatem kwalifikowanym, stopniowo wzrasta zainteresowanie podatników rozliczeniem elektronicznym. Opcja e-deklaracji podatkowej z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych pozwala na szybkie, proste i w wielu przypadkach bezbłędne rozliczenie podatkowe, bez konieczności wychodzenia z domu.

Czytaj więcej


Opcja e-deklaracji PIT w programie online

E-deklaracje podatkowe PIT cieszą się w Polsce z roku na rok rosnącą popularnością. W 2016 roku, przy rozliczaniu się z fiskusem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych, ponad 9,6 mln deklaracji podatkowych złożono za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jest to szybki i łatwy sposób, abyś i ty dopełnił swojej powinności wobec urzędu skarbowego i złożył PIT. Między innymi możesz to zrobić z wykorzystaniem programów dostępnych w trybie online, bez konieczności instalowania ich na dysku swojego komputera. Jakie zalety ma program online do wypełniania zeznań podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych i czym właściwie różnią się one od tradycyjnych programów przeznaczonych do instalacji na dysku naszych komputerów?

Czytaj więcej


W jaki sposób są weryfikowane i sprawdzane roczne PITy przez internet?

Siedząc przed monitorem własnego komputera, możesz bez większych przeszkód rozliczyć się z fiskusem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Roczne PITy przez internet stają się coraz bardziej popularne wśród polskich podatników. Możesz spokojnie dołączyć do ich grona i składać co roku zeznania podatkowe PIT online. Jeśli obawiasz się, czy twoje dane osobowe są przy tym bezpieczne, przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się z niego, jak weryfikowane są i sprawdzane roczne PITy przez internet.

Czytaj więcej


Czym jest UPO i kiedy się go dostaje?

Dzięki temu, że polskie Ministerstwo Finansów idzie z duchem czasu, dziś większość z nas ma możliwość składania swoich zeznań podatkowych przez internet. Zeznania e-PIT są wysyłane bezpośrednio z poziomu programu komputerowego, po wypełnieniu rozliczenia i zweryfikowaniu tożsamości podatnika. E-Deklaracja PIT, jeśli zostanie złożona poprawnie, wygeneruje dla nas UPO. To urzędowe potwierdzenie odbioru, które jest podstawą udowodnienia przez podatnika, że rozliczył się za dany rok z fiskusem, składając rozliczenie PIT przez internet. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat UPO oraz rozliczeń składanych online.

Czytaj więcej


Rozliczenie dochodów zagranicznych jako e-Deklaracja podatkowa PIT

Podatnicy, będący polskimi rezydentami podatkowymi, są zobowiązani do rozliczenia się z polskim fiskusem ze swoich dochodów lub przychodów opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Rozliczenie dochodów w ramach deklaracji PITy powinno uwzględniać różne źródła przychodów, również dochody zagraniczne, jeśli takie uzyskiwał podatnik. Czy rozliczenie roczne w takim przypadku może zostać złożone przez podatnika w formie elektronicznej? Czy e-Deklaracja podatkowa PIT może ujmować dochody z zagranicy?

Czytaj więcej


PIT przez Internet - zwięźle i na temat

Jako podatnik rozliczający się z urzędem skarbowym z tytułu swoich ubiegłorocznych przychodów lub dochodów, możesz złożyć rozliczenie roczne PIT przez Internet. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, dzięki temu, że nie będziesz musiał osobiście odwiedzać urzędu skarbowego, albo wysyłać listem poleconym swojej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT zostanie złożone w jednej chwili, dzięki odpowiedniemu programowi komputerowemu. Chcesz wiedzieć, jak posługiwać się e-deklaracją?

Czytaj więcej


Jak składamy e-Deklarację? Opis czynności w punktach

Podatnik może złożyć swoje rozliczenie roczne PIT w formie elektronicznej, przez internet. Druki elektroniczne zawierają takie same pola jak druki tradycyjne, papierowe, dlatego wypełnia się je w tożsamy sposób. E-Deklaracje podatkowe są jednak prostsze do złożenia, ponieważ kreator rozliczenia podatkowego, w którym zawarte są wszystkie formularze PITy elektroniczne, podpowiada, jakie wartości i informacje wpisywać w poszczególne miejsce. Jak złożyć i poprawnie wypełnić zatem PIT przez internet? Odpowiadamy na to krok po kroku, co na pewno ułatwi każdemu podatnikowi wywiązanie się wobec fiskusa z obowiązku podatkowego w trybie online, bez wychodzenia z domu.

Czytaj więcej


Roczne PITy przez Internet oszczędzają czas, papier i pieniądze - sprawdź, dlaczego!

Roczne PITy przez internet pozwalają zaoszczędzić czas na zbędne wizyty osobiste w urzędzie skarbowym i czekania w długich kolejkach na wizytę u urzędnika. Rozliczenie PIT przez internet oznacza także dużą oszczędność papieru. Deklaracja PIT jest bowiem wysyłana w trybie elektronicznym, bez jej drukowania. W przypadku papierowych druków często trzeba wydrukować dwa formularze podatkowe PIT, wypełnić je i zanieść do urzędu, gdzie przyjmujący zeznanie roczne urzędnik poświadczy na kopii, że zostało ono złożone przez podatnika. Zatem warto posługiwać się e-deklaracjami podatkowymi, jeśli tylko możemy. Jak tego dokonać?

Czytaj więcej