RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Programem PITy 2015 przez internet 5 formularzy: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39

Bez posiadania tzw. podpisu elektronicznego przez Internet będziemy mogli wysłać następujące formularze pit: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39, najwygodniej przy użyciu dostępnego na naszej stronie programu do rozliczeń - zapraszamy do pobierania!

 

pity przez internet jednym kliknięciem Raport MF za zeszły rok przekonuje, że pomysł okazał się ogromnym sukcesem! Pomysł rozliczenia pit za pośrednictwem Internetu na pewno nie trafił w próżnię – już pierwszego dnia z tej możliwość skorzystały 333 osoby (dane Ministerstwa Finansów). Rozliczenia za rok 2008 mogliśmy przesyłać elektronicznie tylko w przypadku formularza pit-37. Ponad 89 tysięcy podatników skorzystało z możliwości złożenia zeznania podatkowego za 2008 rok drogą elektroniczną.

W kwietniu 2012 r. Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę składania zeznań drogą elektroniczną bez konieczności opatrywania bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu . Nowa usługa skierowana była do podatników składających zeznania roczne PIT-37 za 2008 rok, w tym dla osób rozliczających się wspólnie z małżonkiem.
Jak wskazuje raport z dnia 4 maja, nowa usługa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Prawie 77 tys. zeznań złożono bez podpisu kwalifikowanego, a tylko ok. 1.5 tys. z podpisem elektronicznym. Najwięcej elektronicznych zeznań PIT-37, ponad 27 proc., złożono w województwie mazowieckim. Dla porównania; w 2008 roku z możliwości złożenia zeznań rocznych drogą elektroniczną skorzystało 419 podatników.

Internetowe rozliczenie za 2014 rok możemy przekazać do Urzędu Skarbowego na trzy sposoby. Pierwszy sposób to użycie programu dostępnego do pobrania na naszej stronie i wykorzystanie go do przesłania deklaracji do systemu edeklaracji. Drugi to wypełnienie formularza udostępnionego przez Ministerstwo Finansów na stronie e-deklaracje.gov.pl. Trzeci – skorzystanie ze specjalnej aplikacji, również udostępnionej na stronie e-deklaracje.gov.pl.

Ściągnij najnowszą wersję programu i przekonaj sie jak sam ...


Tematyka

Zobacz również

Dla kogo przeznaczona jest deklaracja PIT-6?

Podatnicy rozliczający się z fiskusem z tytułu dochodów pochodzących z działów specjalnych produkcji rolnej są zobowiązani do złożenia szczególnej deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego. Jest to deklaracja PIT-6 o rodzajach i rozmiarach zamierzonej produkcji w roku następnym. Druk pit6 ma szczególny charakter ponieważ składa się go przed rokiem podatkowym. W jakim terminie formularz Pit-6 należy złożyć we właściwym względem miejsca zamieszkania podatnika Urzędzie Skarbowym?

Czytaj więcej

Dla kogo zeznanie Pit przez Internet, czyli tajemnice formularzy PITy - online

Od kilku lat w Polsce promowane są e-deklaracje podatkowe. Rozliczenia Pity online cieszą się wśród polskich podatników coraz większą popularnością. Na złożenie zeznania PIT w wersji online, według danych Urzędów Skarbowych w Polsce, zdecydowało się ponad 4 mln podatników. Nie ulega wątpliwości, że zeznania Pit przez Internet są wygodne w użyciu dla osób chcących rozliczyć się z fiskusem z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych, ale jeszcze nie każdy podatnik będzie mógł rozliczyć się w trybie online w praktyce. Jakie formularze PITy dostępne są do złożenia do Urzędu Skarbowego za pośrednictwem sieci internetowej?

Czytaj więcej