RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Program PITy 2015 dla chcących samodzielne rozliczać się z fiskusem

Okres corocznego rozliczenia się z fiskusem, to także okres najlepszego zarobku dla wszelkiego rodzaju biur rachunkowych, czy też samodzielnych księgowych pomagających nam w rozliczeniu druków podatkowych. Niestety dość często koszt takiej usługi jest wysoki, wahający się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wysokość naszej zapłaty za pomoc przy wypełnieniu druków pity 2015 w znacznej mierze zależy od ilości naszych dochodów, rozliczania się samodzielnego bądź z małżonkiem, a także ewentualnych ulg, jakie dodatkowo należy jeszcze w ramach zeznania rocznego rozliczyć.

 

Dlatego, jeśli pragniesz zaoszczędzić choć trochę grosza i samodzielnie rozliczyć swoje rozliczenie pit 2015, warto zdecydować się na instalację na swoim komputerze aplikacji komputerowej program pity 2015. Aplikacja ta, niezwykle łatwa w obsłudze i instalacji, a przy tym sprawdzona przez tysiące internautów w latach poprzednich, sprawi, że nareszcie rozliczenie PIT 2015 stanie się dla Ciebie łatwością, z którą poradzisz sobie bez pomocy znajomej księgowej, czy też biura rachunkowego. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że takie posunięcie pozwala na zaoszczędzenie często co najmniej kilkunastu złotych.

Poza oczywistą oszczędnością pieniędzy, instalacja na komputerze aplikacji komputerowej Program PITy 2015 pozwoli Ci również na oszczędność czasu, gdyż program ten daje unikalną możliwość wysłania formularza podatkowego wprost do urzędu skarbowego. Bez stania w kolejkach na poczcie czy w urzędzie skarbowym. W przypadku, kiedy zdecydujesz się na wysłanie swojego formularza podatkowego pocztą, koniecznie pamiętaj, aby swoje rozliczenie Pit 2015 wysłać listem poleconym, a potwierdzenie nadania przechowywać w dokumentach wraz z kserokopią swojego druku pit na wypadek kontroli ze strony skarbówki.


Tematyka

Zobacz również

Ulgi podatkowe w rozliczeniu PIT samotnego rodzica

W rozliczeniu PIT samotnego rodzica można ująć między innymi ulgę na dziecko, o ile podatnik rozlicza się z fiskusem na zasadach ogólnych, według dwustopniowej skali podatkowej. Ulgi podatkowe w rozliczeniu PIT samotnego rodzica nie będą mogły być zastosowane, jeśli ten rozlicza się z Urzędem Skarbowym według podatku liniowego, karty podatkowej albo ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Takie Pity z ulgami dla samotnych rodziców nie będą złożone poprawnie. Kiedy i w jaki sposób samotny rodzic może korzystać z preferencji w rozliczeniu z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?

Czytaj więcej

Zeznanie podatkowe PIT drogą internetową, czyli merytoryczna wartość e-deklaracji i łatwość wypełniania zobowiązania podatkowego

Za rok 2012 złożono ponad 3,5 mln e-deklaracji, czyli o 75% więcej niż za rok 2011. To efekt nie tylko kampanii promocyjnej Ministerstwa Finansów, ale również rezultat poprawy funkcjonalności systemu i wynik wprowadzenia ułatwień dla podatników. Nie bez znaczenia jest również fakt, że składając zeznanie podatkowe PIT drogą elektroniczną, możemy liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Dlaczego? Ponieważ dzięki platformie e-Deklaracje możliwe jest szybsza ewidencja i księgowanie złożonych deklaracji Pity. Wysłanie formularza przez Internet zmniejsza również ryzyko popełnienia błędu, a w razie pomyłki umożliwia szybką korektę.

Czytaj więcej

Spóźniłem się z PIT - i co teraz? PITy 2015 Program do punktualnych deklaracji podatkowych dla wszystkich osób fizycznych

Jednym z naszych obowiązków jako podatników, jest obowiązek corocznego rozliczenia się z fiskusem z naszych dochodów osiąganych w danym roku kalendarzowym. Na swoje coroczne rozliczenie pit 2015 każdy z nas ma termin wyznaczony przez Ministerstwo Finansów. Jest nim data 30 kwietnia 2016 roku. W przypadku, kiedy prowadzisz swoją działalność gospodarczą opartą na ryczałcie, obowiązuje Cię natomiast termin do 31 stycznia 2016 roku. W przypadku, kiedy nie zastosujesz się do wyżej wymienionych terminów składania druków PITy 2015, możesz liczyć się z tym, że spotka Cię z tego tytułu kara. W tym przypadku może to być kara grzywny rożnej wysokości. Oczywiście najlepszym wyjściem z tej trudnej sytuacji, jest jak najszybsze złożenie zeznania do fiskusa i dołączenie do niego stosownego wyjaśnienia. Koniecznie na piśmie.

Czytaj więcej

Z pity 2015 program najszybciej uporasz się z wypełnieniem pit-37

Miliony użytkowników, stosujących formularz pit 37 do rozliczeń, wybiera co roku uaktualnioną wersję programu do rozliczeń PIT. Działanie tej aplikacji docenią z pewnością ci, którzy łatwo i pewnie chcą rozliczyć się z fiskusem, ale nie mają zbyt dużo czasu, by zagłębić się w treść poradników z zakresu prawa podatkowego. Darmowy program, z pomocą którego rozliczysz pity za 2015r. wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Wypełnienie formularza wymaga tylko uważnego wczytywania się w treść automatycznych poleceń komputerowego doradcy, który w trybie kreatora rozliczeń krok po kroku prowadzi podatnika aż do szczęśliwego finału – wydrukowania gotowego druku i zaniesienia go do urzędu.

Czytaj więcej