RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Najczęstsze błędy w rozliczeniu rocznym PIT, uniknij ich wypełniając programem FORMAT

błędy w pit i korekta zeznania„Nikt nie jest nieomylny” – to znane wszystkim powiedzenie z pewnością nie wystarczy surowemu urzędnikowi, jeśli będziemy mu się tłumaczyć z błędnie wypełnionego rozliczenia pitu za 2015r.

A o błąd w zeznaniu podatkowym nietrudno, bo pomyłka może nam się przytrafić na każdym kroku. Szczególnie wtedy, gdy formularz wypełniamy ręcznie, zamiast skorzystać z programu do rozliczania pitów - FORMAT.

Aktualna do pobrania wersja programu, pozwala uniknąć wszystkich błędów obliczeniowych i wyłapać większość błędów podatnika na poziomie wprowadzania danych do odpowiedniego formularza w programie.

Pobierz uaktualniony program z naszej strony i sprawdź o ile łatwiej będzie Ci wypełnić pit za 2015 rok.

 

Nie wszystkie błędy dyskwalifikują rozliczenia roczne, jednak mimo to mogą przysporzyć niemałych kłopotów. Zamiast tracić czas na wyjaśnianie błędów, lepiej zawczasu się ich ustrzec. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej popularnych pomyłek.

● brak lub błędnie wpisany numer NIP. Podatnicy często o nim zapominają, mimo że właśnie od wpisania NIP-u zaczyna się wypełnianie rozliczenia. Niektórzy zamiast swojego, wpisują NIP pracodawcy z formularza PIT-11. Za brak lub błędny NIP podatnik może zostać ukarany grzywną.

● pominięcie dochodu. Zdarza się szczególnie tym osobom, które zarabiają mniejsze kwoty w wielu różnych miejscach. Często spowodowane jest to tym, że któryś z pracodawców nie przysłał nam zestawienia , ile u niego zarobiliśmy i jaką zaliczkę od tych dochodów zapłacił fiskusowi. Tutaj możesz przeczytaj więcej o tym, co zrobić gdy nie otrzymałeś PIT-11 od pracodawcy: brak pit-u 11 a rozliczenie roczne podatku

● przekraczanie limitów ulg. Większość ulg podatkowych ma limity, których nie wolno przekraczać.

● niestarannie wypełnione rozliczenie. Jeśli urzędnicy nie będą mogli czegoś odczytać, zwrócą się do nas z prośbą o wyjaśnienie, co z pewnością niepotrzebnie zabierze nam dużo cennego czasu.

● odliczanie ulg bez rachunków, faktur itp. Wydatki na cele objęte ulgami trzeba udokumentować. Urząd skarbowy może skontrolować, czy np. na remont domu wydaliśmy rzeczywiście tyle, ile zadeklarowaliśmy w zeznaniu. Bez dowodów zakupu nie będzie to możliwe.

W przypadku najbardziej roztargnionych podatników zdarzają się również i takie sytuacje, że zapominają oni złożyć w terminie zeznania podatkowego. Niestety, za tego typu zapominalstwo urząd skarbowy może nałożyć na podatnika grzywnę (kara za nieterminowe zeznanie podatkowe). W najlepszym wypadku, przed decyzją o ukaraniu podatnika, fiskus może najpierw wezwać go, aby złożył zeznanie.

Należy pamiętać, że nawet jeśli rozliczenia podatkowe pit wypełniało podatnikowi biuro rachunkowe lub doradca podatkowy, to za podatek odpowiada podatnik.

Większości wyżej opisanych błędów unikniemy stosując program do rozliczenia pit, który skoryguje wartości wpisywanych kwot i zasygnalizuje, jeśli przekroczymy limit ulgi podatkowej. Pobierz najlepszy program pity 2015 klikając na banner wyżej!


Tematyka

Zobacz również

Błędy w pit 2015 z winy biura rachunkowego

Z obawy przed niepoprawnym wyliczeniem kwoty podatku należnego wiele osób rezygnuje z samodzielnego wypełniania deklaracji podatkowej i zwraca się o pomoc do profesjonalistów, na co dzień zajmujących się tematyką podatkową. Przypomnijmy, iż od 2005 roku usługę polegającą na rozliczaniu PIT dla osób fizycznych mogą świadczyć zarówno doradcy podatkowi, jak i biura rachunkowe. Niekiedy zdarza się jednak, iż pomoc fachowca w rzeczywistości okazuje się pomocą iluzoryczną, gdyż wykonane przez niego rozliczenie zawiera poważne błędy merytoryczne. Warto więc wiedzieć, czy - i w jakim zakresie - biuro rachunkowe odpowiada za szkody poniesione na skutek niewłaściwego wypełnienia deklaracji podatkowej, a także, jak się przed takimi błędami uchronić. 

Czytaj więcej

Korzystając z pity 2015 program unikniesz najpowszechniejszych błędów popełnianych w deklaracjach podatkowych.

Administracja skarbowa corocznie odnotowuje spektrum błędów i nieprawidłowości w wypełnianiu formularzy podatkowych. Skutecznym sposobem zmniejszenia lub całkowitej eliminacji uchybień w rocznym zeznaniu PIT jest aplikacja pity 2015 program. Pozwala ona w łatwy i szybki sposób poprawnie wypełnić poszczególne rubryki formularza. W ostatnich latach zauważono znaczący wyrost liczby podatników wykorzystujących elektroniczne rozliczenie pit. Użytkownicy interaktywnego narzędzia zachwalają jego przejrzystość. Program do pitów pozwala oszczędzać czas spędzany w przeszłości na wypełnieniu klasycznej, papierowej wersji zeznania. Program jest gwarantem przyjaznego i bezpiecznego uzupełnienia pól formularza. Elektroniczną aplikację można pobrać zupełnie bezpłatnie z naszej strony internetowej. Instalacja oraz użytkowanie programu nie powinna przysporzyć kłopotów nawet początkującym internautom. Obszernie rozbudowana opcja ‘pomocy’ zminimalizuje ryzyko popełnienia przez podatnika błędu.

Czytaj więcej

Korekta rozliczenia pit 2015 - program PITy 2015 pozwoli uniknąć błędów.

Rozliczenie podatkowe 2015 - Korekta rozliczenia PIT - program do rozliczeń PIT pozwoli uniknąć błędów w zeznaniu. Rozliczenie podatkowe, a w szczególności formularze PIT dość często zawierają błędy. Podatnicy nie podpisują formularzy, popełniają błędy rachunkowe, nieprawidłowo odliczają ulgi, itp. Jednak pomyłkę w zeznaniu można naprawić. Wystarczy jeszcze raz wypełnić formularz rozliczenia podatkowego i na piśmie wyjaśnić, z jakiego powodu jest składana korekta. Przepisy podatkowe pozwalają na skorygowanie każdej deklaracji podatkowej. Możemy ją poprawiać w dowolnym zakresie – zarówno w takich sytuacjach, gdy pomyliliśmy rubryki, jak i wtedy gdy błędnie przepisaliśmy kwoty z otrzymanego od pracodawcy PIT-11 w nasze rozliczenie roczne za 2015 rok. Z „technicznego” punktu widzenia skorygowanie deklaracji polega na ponownym – ale tym razem poprawnym – wypełnieniu tego samego formularza (wraz z wszystkimi załącznikami). Różnica polega na tym, że na początku formularza zamiast zaznaczyć kwadrat: złożenie zeznania, trzeba zaznaczyć pozycję: korekta zeznania. Przy składaniu korekty rozliczenia rocznego należy pamiętać, aby na piśmie wyjaśnić powód jej składania. 

Czytaj więcej