RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Instalacja i deinstalacja

Instalacja programu

Deinstalacja programu

  1. Przejdź do folderu pobierania na swoim komputerze
  2. Kliknij ikonę pobranego programu "Instaluj_PIT_Format_2015.exe"
  3. Na Twoim komputerze działanie rozpocznie instalator programu.
  4. Postępuj zgodnie z krokami instalatora.
  1. Kliknij menu „Start” i przejdź do zakładki „Panel Sterowania”.
  2. Przejdź do kategorii „Programy i funkcje” (w zależności od zainstalowanej wersji systemu operacyjnego, opisana kategoria może przyjąć nazwę „Programy”).
  3. Znajdź „PIT Format 2015” a następnie kliknij prawym klawiszem myszki i potwierdź deinstalacje programu klikając w pozycję „Odinstaluj”.
  4. Potwierdź chęć odinstalowania programu
  5. Na Twoim komputerze działanie rozpocznie deinstalator.
  6. Po zakończeniu pracy deinstalatora, na liście zainstalowanych programów nie powinien widnieć program „PIT Format 2015”.

Tematyka

Zobacz również

Czy aktywując PITy 2015 Program - trzeba znać szczegóły ustawy o opodatkowaniu PIT?

Wypełnienie i złożenie właściwego formularza podatkowego do Urzędu Skarbowego wielu polskim podatnikom spędza sen z powiek. Deklaracje Pity 2015 wypełniane samodzielnie, bez wsparcia biura rachunkowego czy osoby znającej się na zasadach opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, wcale nie muszą być błędne. Nie trzeba też studiować ustawy o PIT, aby rozliczyć się ze swoich przychodów lub dochodów z Urzędem Skarbowym. PITy 2015 Program likwiduje problem rozliczenia podatkowego, a opodatkowanie PIT przestaje mieć dla polskich podatników jakiekolwiek tajemnice.

Czytaj więcej

Co to jest Status 200? - Program PIT 2015

Złożenie deklaracji przez Internet upraszcza sposób rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Podatnik nie musi już samodzielnie, ręcznie wypełniać formularzy PITy 2015 i składać je osobiście w okienku podawczym w Urzędzie Skarbowym. Może wywiązać się ze swoich obowiązków podatkowych bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że wykorzysta do tego celu program pit 2015, który pomoże mu w wyborze odpowiedniej deklaracji podatkowej, a następnie w jej prawidłowym wypełnieniu. Bez potrzeby podpisywania deklaracji, rozliczenie roczne 2015 jest następnie wysyłane do Urzędu Skarbowego za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Czytaj więcej

Czy niewielka wygrana w konkursie internetowym musi się znaleźć w rozliczeniu rocznym podatku w program pity 2015 ?

Czy osoba, która wygrała niewielką nagrodę w konkursie organizowanym w Internecie, musi płacić od niej podatek i wpisać ją w rozliczenie podatkowe 2015? Jeżeli wartość nagrody wygranej w konkursie nie przekracza 760 zł, a sam konkurs był ogłoszony w środkach masowego przekazu, zdobywca nagrody jest zwolniony od podatku dochodowego. Nie musi on także wliczać wygranej w rozliczenie pit gdy rozlicza go za pomocą programu do rozliczeń PIT. Pozostaje jednak pytanie, czy Internet w ogóle możemy zaliczyć do środków masowego przekazu?

Czytaj więcej