RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Czy Program PITy 2015 uwzględni ulgę na komputer?

Jednym z niewątpliwych plusów konieczności corocznego rozliczenia się z fiskusem, jest możliwość skorzystania wielu ulg i odpisów czy darowizn. Dzięki temu bardzo często mamy szansę na zwrot podatku, który, nie ma co ukrywać, zawsze się przyda. Ulga na leki, ulga na Internet, ulga dla honorowych krwiodawców, czy niezwykle ciekawa ulga prorodzinna, to tylko kilka z wielu ulg, z jakich możemy skorzystać, sporządzając nasze rozliczenie roczne 2014.  Oczywiście, jak to w życiu bywa, nie wszystkie oferowane ulgi są dla nas dostępne. Jedna z dostępnych ulg, jakie możemy wykazać w druku pit 2014 jest ulga na komputer. Jeśli nie wiesz, czy możesz z niej skorzystać, jeśli nie wiesz, jakie są dostępne w tym przypadku limity i nie wiesz, na jakim druku trzeba ją rozliczyć, sięgnij po pity 2014 program. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tej jakże pomocnej podczas rozliczeń rocznych aplikacji komputerowej, warto już dziś poszukać informacje na jej temat, a następnie ściągnąć plik z programem na swój komputer. Za sprawą pity 2014 programu szybko i sprawnie rozliczysz ulgę na komputer, a także rozliczysz się z osiągniętych w danym roku kalendarzowym dochodów.

 

Kto może skorzystać z ulgi na komputer?

Ulga na komputer rozliczana w ramach druku pit 2014 przysługuje osobom uprawnionym do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Będą to nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także osoby, na utrzymaniu których się znajdują.

Aby jednak skorzystać z ulgi na komputer, potrzebne są niezbędne dokume nty. Będzie to orzeczenie o niepełnosprawności, decyzja o przyznaniu renty (w tym renty szkoleniowej i renty socjalnej) lub orzeczenie o niepełnosprawności wydane na dziecko do lat szesnastu. Warunkiem koniecznym są dochody nieprzekraczające kwoty 9120 złotych rocznie.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych w ramach ulgi rehabilitacyjnej ujętej w druku zeznanie roczne 2014, odliczeniu podlegają wydatki na zakup i naprawę sprzętu, jak również urządzeń i narzędzi technicznych, których obecność jest niezbędna w procesie rehabilitacji osoby niepełnosprawnej. Z tej przyczyny odliczeniu może podlegać ulga na komputer. Warto pamiętać, że o ile zakup komputera podlega odliczeniu, o tyle zakup sprzętu AGD takiemu odliczeniu już nie podlega.

Na jakim druku wykazać ulgę na komputer?

Jeśli swoje dochody osiągasz z tytułu umowy o pracę czy też renty bądź emerytury, swoje zeznanie roczne winieneś złożyć na druku PIT-37. Obowiązkowym jest również dołączenie załącznika w postaci druku PIT-0, w którym uwzględniamy wszelkiego rodzaju odpisy, ulgi i darowizny. Wielkość poniesionego kosztu na zakup komputera wpisujemy wówczas w części B załącznika PIT-0, w jego podpunkcie 17 lub 18 (w przypadku, kiedy ulga dotyczy naszego małżonka). Następnie tak wykazaną kwotę, wpisaną jeszcze w części B podpunktu 28, należy przenieść do druku PIT-37 (pozycja 99), bądź PIT-36 (pozycji 145). 

Na kłopoty program pity 2014

Czujesz się zagubiony? Nie wiesz, o co w ogóle chodzi w rozliczaniu zeznań rocznych? Sięgnij po program pity 2014 i zobacz, jakie to proste.

Przeczytaj także: Ulga internetowa 2014 koszty w program pity 2014


Tematyka

Zobacz również

Czy można odliczyć rehabilitację od podatku - podpowiedzi udziela PITy 2015 program

Wśród wielu ulg istniejących w polskim prawie podatkowym na szczególną uwagę osób niepełnosprawnych niewątpliwie zasługuje ulga rehabilitacyjna. Pity 2015 program podpowiada użytkownikom, w jakich sytuacjach i w jaki sposób można korzystać z takiej właśnie ulgi. Jak odliczyć rehabilitację osób niepełnosprawnych w ramach formularzy PIT 2015? Wystarczy skorzystać z darmowego programu komputerowego. Opiera się to na odliczeniu ulgi rehabilitacyjnej od dochodu wskazanego w formularzu PIT 2015.

Czytaj więcej

Dla kogo ulga rehabilitacyjna w rozliczeniu podatkowym 2015

Rozliczenie podatkowe 2016. Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej - i rozliczyć pit w programie do rozliczeń? Osoby niepełnosprawne lub podatnicy mający na utrzymaniu takie osoby, mogą pomniejszyć swój dochód w rozliczeniu podatkowym za 2016 rok o wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. Aby jednak skorzystać z tego odliczenia należy spełnić pewne warunki. Ulga rehabilitacyjna jest przewidziana wyłącznie dla osób niepełnosprawnych oraz podatników, którzy mają na utrzymaniu osoby niepełnosprawne. Przepisy określają przy tym zarówno to, kogo należy uważać za osobę niepełnosprawną, jak i kiedy można mówić o tym, że na utrzymaniu podatnika znajduje się osoba niepełnosprawna.

Czytaj więcej

Ulga rehabilitacyjna w rozliczeniu rocznym PIT 2015 program pity.

Niepełnosprawny podatnik może swój dochód z rozliczenia pit za 2015 rok pomniejszyć o wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. Aby jednak z tego odliczenia skorzystać należy mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Bez niego nie można skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w rozliczeniu rocznym z 2015 roku. Odliczenia w pit można wykonać samodzielnie we własnym domu korzystając z programu do rozliczeń, który jest dostępny do pobrania na naszej stronie.

Czytaj więcej