RozliczamPIT

Sprawdzone i pewne sposoby rozliczenia PIT


Czy pracodawca może przesłać mi przez internet PIT-11 do rozliczenia rocznego 2015?

czy pit można przesłać InternetemKażdy, kto w roku podatkowym uzyskuje jakikolwiek dochód, zobowiązany jest złożyć rozliczenie roczne 2015. W tym celu należy pobrać odpowiedni formularz PIT i zgromadzić wymagane do jego wypełnienia dokumenty. Aby prawidłowo wypełnić pit, potrzebne są przede wszystkim dane jak numer PESEL albo NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, niezbędny do zidentyfikowania podatnika przez właściwy urząd skarbowy, a także formularz PIT11. Druk ten przesyła nam pracodawca lub pracodawcy, u których pobieraliśmy wynagrodzenie w czasie trwania roku podatkowego, z jakiego będziemy się rozliczać. Formularz PIT-11 zawiera wszelkie informacje o naszych dochodach. Pracodawca ma obowiązek dostarczyć go nam do końca lutego 2016, abyśmy mogli sporządzić swoje rozliczenie roczne 2015 i złożyć je w urzędzie w wymaganym terminie. Taki dokument (PIT11) trafia równocześnie do Urzędu Skarbowego.

 

Pracodawca może wręczyć nam Pit11 osobiście, wysłać pocztą, a także drogą elektroniczną, czyli mailem. Jednak w tym przypadku deklaracja musi być opatrzona elektronicznym podpisem. Formularz PIT-11 pomoże też wygenerować pity 2015 Program do rozliczeń podatkowych. To narzędzie sprawdza się zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców.

W przypadku kiedy podatnik otrzymał za rok podatkowy kilka druków pit 11, ponieważ pracował w kilku miejscach, musi je z sumować wypełniając całościowy Pit roczny. W tym przypadku również bezkonkurencyjny będzie darmowy Program pity 2015. Aplikacja znacznie usprawnia pracę wszystkich podatników oraz pracowników urzędów skarbowych. Dzięki niemu rozliczenie roczne 2015 jest znacznie bardziej komfortowe i przebiega szybciej.

Program pity 2015 jest polecany między innymi przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a o jego funkcjonalności przekonały się już miliony polskich podatników. Dlaczego więc nie dołączyć do tego grona? Pobierz program i spróbuj, a rozliczysz się z fiskusem błyskawicznie.

Przeczytaj także: Ulga internetowa 2015


Tematyka

Zobacz również

Złożyłem PIT 2015 przez Internet - czy dostanę szybszy zwrot podatku?

Niektóre osoby składają roczny PIT 2015 w ostatnim momencie, ale oczekują od skarbówki zwrotu podatku w najkrótszym możliwym terminie. W praktyce, Urząd Skarbowy ma 3-miesięczny okres  na to, by odesłać nadpłacony podatek za rok podatkowy 2015. Co zrobić, by otrzymać zwrot szybciej? Program pity 2015 podpowiada, iż jeśli zależy nam na szybkim przelewie od fiskusa, nasza  deklaracja podatkowa PIT 2015 powinna być złożona odpowiednio wcześnie. Im szybciej złożymy PIT w skarbówce, tym szybciej zostanie on zweryfikowany przez urzędników skarbowych.

Czytaj więcej

Czy deklaracje PIT przez Internet wymagają podpisu elektronicznego?

Składanie rozliczeń podatkowych przez Internet to wygodny sposób na wywiązanie się ze zobowiązania wobec fiskusa z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. W ramach unowocześniania systemu fiskalnego w Polsce, rozliczenie za rok 2015 można złożyć przez Internet. Czy jednak takie rozliczenie roczne PIT musi zostać opatrzone podpisem elektronicznym z certyfikatem kwalifikowalności? Czy deklaracja PIT przez Internet wymaga jakiegokolwiek potwierdzenia, że ten kto ją składa jest rzeczywiście osobą, za którą się podaje?

Czytaj więcej

PIT-11 przez Pracodawcę bez wszystkich danych pracownika w PITy 2015 program ?

Do końca lutego pracodawcy powinni przesłać urzędom i osobom fizycznym formularze podsumowujące rozliczenie podatkowe za 2015 rok, najczęściej jest to PIT-11. Szefowie powinni złożyć deklaracje podatkowe nawet wtedy, gdy nie posiadają pełnych danych o swoich pracownikach.

Czytaj więcej

Zeznanie podatkowe w PITy 2015 program, jeśli nie otrzymaliśmy PIT-11 od pracodawcy

Rozliczenie podatkowe 2015 - Jak złożyć zeznanie podatkowe, jeśli nie otrzymaliśmy PITu-11 od pracodawcy? Na złożenie rocznego zeznania podatkowego mamy czas do 30 kwietnia 2015 roku. Zaopatrzyliśmy się już w program by rozliczyć pity (do pobrania z naszej strony ), więc wypełnienie odpowiednich formularzy nie powinno sprawić żadnego problemu. Okazuje się jednak, że do tej pory nie otrzymaliśmy od naszego pracodawcy formularza PIT-11, w którym znajdują się niezbędne dane do rozliczenia z fiskusem. Znajdziemy tam informacje o kwotach zaliczek na podatek, składkach ZUS i na ubezpieczenie zdrowotne z całego minionego roku. Dokument ten pracodawca (płatnik) ma obowiązek przekazać pracownikowi do końca lutego. Co zrobić, kiedy tak się nie stało?

Czytaj więcej